Топ листа на најдобрите фризери во Амстердам

Ако барате нова боја за шишање или коса, ќе бидете расипани за избор во Амстердам. Градот нуди најразлични фризерски салони кои се погрижат за сите вкусови и буџети. Без разлика дали сакате класичен исечок, тренди стил или креативна промена, тука ќе ги најдете најдобрите фризери во Амстердам.

1. Зградата
Зградата е модерен и стилски фризерски салон во срцето на Амстердам. Овде ќе бидете советувани и зглезени од професионален и пријателски тим кој ќе ви го даде совршениот изглед за вашата личност и начин на живот. Зградата нуди и женски и машки шишања, како и услуги за боја и стајлинг, како и третмани за убавина како маникир, педикир и продолжувања на трепките.

2. Салон Б
Салон Б е реномиран фризерски салон специјализиран за шишање и бои по обичај. Тука работат само искусни и талентирани стилисти, кои редовно поминуваат на понатамошна обука и се запознаени со најновите трендови. Салон Б придава голема важност на лични совети и висок квалитет на производи и услуги. Без разлика дали сакате природна или привлечна боја на косата, гарантирано ќе бидете задоволни овде.

Advertising

3. Роб Питом.
Rob Peetoom е познат бренд во фризерската индустрија која има неколку салони во Холандија и во странство. Основачот Роб Петом е меѓународен експерт за коса кој има стил на многу познати личности и модели. Неговото мото е: "Твојата коса треба да ти одговара". Затоа Роб Петуом го анализира и советува секој клиент поединечно со цел да се најде оптималниот крој и боја. Роб Петом исто така нуди шминка и невестински стајлинг.

4. Хет Хаартеатер
Хет Хаартеатер е иновативен и креативен фризерски салон кој се истакнува од останатите. Тука, не само што косата се сече и бојадира, туку се создаваат и уметнички дела. Тимот на Хет Хаартеатер е составен од страствени стилисти кои секогаш се набљудуваат за нова инспирација и предизвици. Без разлика дали сакате авангарда или елегантен изглед, овде ќе бидете изненадени со уникатен резултат.

5. Могејн
Могеен е ексклузивен и луксузен фризерски салон кој се наоѓа во историска зграда во Амстердам. Овде ќе ве пречека висококвалификуван и посветен тим кој ќе ви обезбеди првокласна услуга. Могеен е познат по одличните фризури и бои кои го ласкаат вашето лице и ја зајакнуваат вашата личност. Покрај тоа, можете да купите и производи за нега на косата од познати брендови како што се Oribe, R+Co и Davines овде.

Kanal in Amsterdam.